Night magnesium

Chcete se opět probouzet odpočatí a plní energie do nového dne?

Finská kvalita promítnutá do produktu NIGHT MAGNESIUM od firmy Puhdistamo vám k tomu zcela jistě pomůže! Unikátní složení podporuje hned několika způsoby kvalitu a délku vašeho spánku a pomáhá zkrátit čas potřebný k usnutí. 

Pokud se tedy v průběhu noci budíte a nemůžete usnout, ráno se budíte nevyspalí a nebo máte propady energie v průběhu dne, správná večerní rutina a NIGHT MAGNESIUM je to správné pro vás! Pojďme si rozebrat jeho složení a říct si, jak vám každá jeho složka pomůže.

Magnesium bisglycinát

Chelátová forma tomuto druhu magnézia propůjčuje vyjímečnou vstřebatelnost. Samotné magnézium se v těle podílí na více jak 300 enzymatických reakcích (tahle věta je už docela ohraná a najdete ji u každého suplementu s hořčíkem). Co už ale nejspíš nevíte je fakt, že každá molekula ATP musí být navázána na hořečnatý iont, aby byla bioaktivní. Co to pro nás znamená? 

Málo hořčíku = neaktivní ATP = buňka nemá energii = únava/stres/brainfog/nespavost

Další funkcí hořčíku v těle je regulace neurotransmiterů jako je kyselina gama-amino-máselná neboli GABA a serotoninu, kde působí jako kofaktor pro tryptofan hydroxylázu, enzym nezbytný pro syntézu serotoninu. Dále hořčík v těle reguluje hladinu kortizolu, působí neuroprotektivně díky podpoře BDNF a je nezbytný pro zdraví našeho trávicího ústrojí.

Aminokyselina glycin, na kterou je hořčík navázaný, má podobně dlouhý výčet pozitivních účinků na naše tělo. Podporuje produkci hlavního antioxidantu glutathionu, pomáhá s tvorbou kolagenu, balancuje negativní vliv methioninu (pro lidi kteří jedí hodně masa z čisté svaloviny) a hlavně podporuje relaxaci skrz neurotransmiter GABA a tlumení aktivity centrální nervové soustavy.

L-THEANIN

Aminokyselina (která ale není součástí bílkovin) známá především ze zeleného čaje, která má pozitivní vliv na stres, úzkosti či deprese. Obecně působí synergisticky například s kofeinem, jehož účinek mírní a prodlužuje. Proto je také zelený čaj tolerován lépe lidmi, na které je káva příliš stimulační (tohle je ale trochu odbočka, v našem NIGHT MAGNESIU samozřejmě žádný kofein nenajdete). Prokázané jsou i účinky L-theaninu na spánek a relaxaci tím, že v mozku navozuje alfa vlny (relax mód vašeho mozku). Zajímavý je také jeho účinek umocňující vaše sny, nebo ve vyšších dávkách dokonce lucidní snění.

5-HTP a extrakt z mučenky

5-HTP neboli 5-hydroxytryptofan a extrakt z mučenky (Passiflora Incarnata) spolu působí synergicky, což znamená, že se vzájemně doplňují. 5-HTP je přímým prekurzorem pro serotonin, ze kterého se po setmění syntetizuje melatonin, náš nejdůležitější spánkový hormon. Alkaloidy obsažené v extrakt z mučenky oproti tomu působí jako inhibitory mono-amin oxidáz (MAO), což jsou enzymy, které v našem mozku rozkládají hormony, jako je například serotonin.   

 Laicky řečeno, díky 5-HTP budete mít více melatoninu a díky extraktu z mučenky se vám bude méně odbourávat = budete ho mít ještě více

Proč tak složitě?

Někteří z vás se možná ptají, proč to dělat tak složitě a proč si rovnou nevzít melatonin a nebo serotonin samotný? Háček je v tom že náš mozek si dovnitř jen tak něco nepustí. K tomu využívá takzvanou hematoencefalickou bariéru, která filtruje veškerou krev která přichází do mozku. No a jelikož si mozek všechny neurotransmitery vytváří sám, z vnějšího okolí už žádné nechce. Co ale potřebuje jsou jejich prekurzory, často ve formě aktivovaných aminokyselin, v našem případě 5-hydroxytryptofan. Ty přes bariéru pronikají neomezeně a zvyšují produkci neurotransmiterů.

Kdy sleep magnesium neužívat?

Navzdory blahodárným účinkům našeho Sleep Magnesia pro valnou většinu populace, existují vyjímky, kdy by jeho užívání mohlo být kontraproduktivní. Proto prosíme abyste jej neužívali v případě že :

Užíváte sedativa či antidepresiva

Užíváte jiné doplňky zvyšující hladinu melatoninu (extrakt z višně, liposomální melatonin)

Pokud nesplňujete ani jednu z výše uvedených podmínek, měl by pro vás být tento suplement bezproblémový a z jeho pravidelného užívání můžete vytěžit nespočet benefitů.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů