Jan  Vojtěchovský

Jak by se šlo na mě dívat v kostce:

 • Konzultant funkčního zdraví
 • Lektor dlouhověkosti
 • Vášnivý kuchař
 • Tvůrce smysluplných projektů 

Profesní úspěchy:

 • Majitel restaurace s centrem pro vzdělání
 • Founder Doplňse.cz a Yummigos s.r.o.
 • Vydání knihy Kuchařka Životem

Kde začala moje cesta?

Na cestu k tématům dlouhověkosti, mě přivedlo moje vlastní zdraví a systém zdravotní péče v České republice. Do mých 18 let, jsem byl klasický “zákazník” zdravotnických zařízení. Nikdy jsem neměl, nějaké velké potíže, spíše mě trápily, dnes už klasické problémy. Je zvláštní, že bereme jako normální mít poruchy s trávením potravy, reflux, žaludeční problémy, dýchací problémy a astma, alergie, ekzémy. Tohle byl zhruba výčet zdravotních problémů, které trápily mě, které však trápí hodně velkou skupinu lidí v České republice. Tak jako to bylo normální pro pana doktora, bylo to normální i pro mě. Nikdy předtím mě nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Jednoho dne, ve svých 19 letech, jsem se ho však zeptal, zdali mi dokáže pomoci a opravdu mě vyléčit. Když mi řekl, že to nedokáže, rozhodl jsem se jeho služby opustit. Nesmířil jsem se s tím, být tak napůl zdravý, chodit k lékaři, co vás nedokáže vyléčit a přijmout, že to tak prostě je. Otevřel jsem se myšlence a pocitu, že bych se mohl uzdravit sám, vždyť přece zdraví, by měl být přirozený stav člověka. 

Můj problém, jsem přeměnil na řešení. Když problém vyřeším, může to pomoci dalším lidem. 

Životní cesta každého z nás se odvíjí, od naší potřeby vyřešit nějaký problém. Samotné jádro, toho čemu se věnujeme, je mnohdy opřeno právě o tento problém, který chceme vyřešit. Můj problém a zároveň mise na kterou jsem chtě, nechtě vykročil, bylo vyřešit si své zdraví a vytvořit doplňující systém péče o lidské zdraví pro široké okolí. Jak lépe obsáhnout toto téma, než uzdravit sám sebe. Jak hluboko se bude muset člověk ponořit do tématu, které je podle klasické medicíny, neléčitelný problém? 

Věřím, že když člověk miluje dané téma, stane se časem odborníkem. 

Je tomu přes 10 let, co se o téma lidské zdraví z celostního pohledu zajímám. Během této doby, jsem prostudovat mnoho knih, prošel si vícero kurzy, byl na různých terapiích, konzultacích, navštívil místa, kde se lidé uzdravují změnou životního stylu. To co jsem objevil, změnilo můj život od základové desky. 

Zdraví je dle mého jeden z nejkomplexnějších systémů o které se člověk může zajímat. Lidská biologie je naprosto fascinující a propletený systém života. Naprosto vše co jsme schopni vnímat, cítit, žít je v něm ukryto. To nám dává velkou moc nad zdravím samotným, ale zároveň ještě větší odpovědnost, nad námi samotnými. Každý máme jinou výchozí pozici v oblasti našeho zdraví. Ať, už v rámci sociálního zabezpečení, tak genetických předpokladů z rodiny. To co s tímto balíčkem uděláme, během našeho života, je ovšem zcela na nás. 

Kdy se z učedníka stane učitel?

Moje nynější zdraví vnímám velmi silně. Cítím se o 10 let mladší a mnohem lépe než ve svých 20 letech. Dokázal jsem se uzdravit z téměř 95 % problémů, které mě trápily. Oněch 5 % si nejspíš ještě potřebuji nechat, popřípadě to trvá prostě déle, zdraví není instantní pilulka. Díky mému zápalu, vzdělání, praktickému použití, odbornosti v tématu, mohaleté praxe a zkoušení. Se nyní věnuji primárně projektům, které budují lepší zdraví ve společnosti. Dává mi veliký smysl, přispět do kolektivního pole, právě tím systémem, který bude zjednodušovat každému z nás, možnosti, jak si zlepšit zdraví. Jeden z takových projektů, je právě i Doplňse.cz.

 

Moje služby

Kuchař pro lepší zdraví - Catering

V čem vám služba pomůže:

 • Udělat spokojené bříška pro své blízké, kamarády, kolegy, parťáky
 • Připravit nezapomenutelný gastronomický zážitek
 • Obohatit vaši akci o jídlo postavené na principech zdraví
 • Prakticky pak mít zajištěné jídlo po celou dobu akce
 • Na víkendových pobytech a team building, mít svého kuchaře
 • Nechat si uvařit na romantickou večeři
 • Zpříjemnit si akci, připraveným cateringem
 • Seznámit se s principy zdravého vaření
 • Poslechnout si informace o propojení vědy, historie a vaření
 • Zamilovat se do jídla
 • Ušetřit si čas a peníze, při přípravě občerstvení 

Jak to probíhá:

Jako první si sjednáme schůzku a domluvíme se na vaší představě o naší spolupráci. Společným záměrem je dobře nastavená spolupráce a skvěle odvedená práce. Ideálním výsledkem je dopodrobna vykomunikované vaše představy a potřeby a moje provedení. Domluvíme se zdali budete chtít občerstvení na svoji akci, jednodenní workshop, víkendový pobyt, ambientní večeři a nebo catering na firemní večírek, svatbu. 

Proč si vybrat právě mě:

Gastronomii se věnuji přes 10 let. Mám zkušenosti s vedením vlastní restaurace se vzdělávacím centrem. Jídlo jsem připravoval na místech, kde plyn, ani elektřina nebyla široko daleko. Stejně tak, mám zkušenosti s mnoha festivalů se stovkami lidí. Dělal jsem již catering na svatby, firemní večírky, nebo různá školení. Moje kuchyně se primárně soustředí na kvalitní potraviny. Takové jako pěstují farmáři a nebo bio zemědělci. Celistvé, čerstvé potraviny, kde znám jejich původ a složení. Kuchyni, kterou vařím přizpůsobují ročnímu období, ale také lidské biologii a zdraví jedince. Tyto informace čerpám, jak z moderní vědy, tak moudrosti východních nauk. Mimo přípravu občerstvení, je mi vždy velkým potěšením, popovídat hostům, jaké jídlo jedí, proč ho jedí, jaké má vlastnosti a přínos pro jejich zdraví. 

Cena služby:Individuální na základě počtu hostů, složitosti nabídky, použitých surovin.
Vždy však po vzájemné dohodě a oboustranné spokojenosti.
Email:doplnse.cz@gmail.com
Telefon:+420 704 040 610
Jméno:Jan Vojtěchovský

Konzultace pro dlouhověkost

V Čem vám služba pomůže:

 • Zlepšuje stav celkového zdraví
 • Podporuje schopnost těla regenerovat
 • Přispívá ke kvalitnějšímu nervovému systému
 • Zlepšuje odolnost vůči stresu
 • Zlepšuje stav krve a kardiovaskulárního systému
 • Přináší více síly a klidu do každodennosti
 • Podporuje stav mozku a kognitivní kapacity
 • Podporuje bdělost během dne a kvalitu spánku v noci
 • Zlepšuje fyzickou zdatnost a chuť k pohybu
 • Podporuje tělo v jeho přirozených mechanismech zdraví
 • Přináší lepší orientaci ve vlastním těle
 • Podporuje vrozenou schopnost těla opravovat porouchané 

Jak to probíhá:

Schůzka s klientem probíhá buď preferovaně fyzicky, nebo může i online. Nejprve se bavíme o požadavcích klienta, jeho potřebám, problémech o tom co chec řešit, s čím přichází. Na základě těchto informací shodnotíme, zdali jsme oba ochotni a kompetentní daný stav klienta vyřešit a zlepšit. Poté si rozvrhneme plán jednotlivých konzultací a uděláme mustr naší spolupráce. Dohodneme si o čem všem se spolu budeme bavit, jaké postupy zvolíme, jaké techniky a procedury použijeme. Nastavíme plán a systém, který bude pro vás nejideálnější. Zvolíme zdali půjdeme jen přes fyzické tělo, jestli zařadíme stravování, práci s mentálními vzorci, jestliže půjdeme do nějakých laboratorních testů, či přidáme doplňky stravy. Možností, jakými pracovat je opravdu spoustu a vždy je to individuální, na základě potřeby klienta. Podmínkou je plný souhlas klienta s celým programem. Vždy je to celé transparentní, vzájemně spolu komunikujeme a víme, jaké kroky budou probíhat a proč je děláme. Tím, co nejvíce minimalizujeme nějaká nedorozumění. 

Proč si vybrat právě mě:

Tématu dlouhověkosti, zdravého životního stylu, funkčního zdraví se věnuji přes 10 let. Primárně mi vždy šlo o to uzdravit hlavně sebe. Za těch 10 let, díky mé profesní činnosti, jsem se dostal do kontaktu s několika  tisíci lidmi. Všechny ty příběhy, zkušenosti, zdravotní problémy, mě moc obohatily, zároveň mě ukotvili v tom, že je třeba tohle téma do společnosti šířit. Téma celostního pohledu na zdraví, téma systému péče o lidské zdraví, které je postavené na principech lidské biologie. Uvědomil jsem si, že jsem dokázal uzdravit sám sebe a proto, bych mohl tuto službu nabídnout i dalším lidem. Moje zkušenosti vychází z mnoha kurzů, knížek, workshopů, víkendových sebe rozvojových pobytů, vzdělávacích akcí a setkání s těmi nejlepšími z oboru. Primárně je můj postup postavený na praktických systémech a jednoduchých technikách, které můžeme použít ve své každodennosti.  

Cena programu:Hodinová konzultace stoji 1900,- Kč.
Celý program se většinou skládá z 10 až 20 konzultací.
Je však na každém, kolik konzultací a jak moc do hloubky se bude chtít pustit.
Doporučuji, minimálně 10 konzultací v průběhu 1 roku až 2 let. 
Email:doplnse.cz@gmail.com
Telefon:+420 704 040 610
Jméno:Jan Vojtěchovský

NÁŠ TÝM

Certifikovaný kouč, instruktor dechu a chladu.
Libor Mattuš
Konzultant stravy a zdravého životního stylu.
Jan Vojtěchovský
Zobrazit BIO
Odborník v oblasti spánku a zdravého životního stylu.
David Matuška
Zobrazit BIO
Odborník v oblasti dechu a zdravého životního stylu.
Jan Šilar